Sierperen langs fietspad Bousemalaan Tolbert veroorzaken overlast

Langs het fietspad Bousemalaan Tolbert staan 49 sierperen. De bomen zijn in de jaren ’90 aangeplant en zouden praktisch geen vruchten dragen. Ruim 30 jaar na aanplant blijkt dat de bomen wel degelijk vruchten dragen. De vallende sierperen veroorzaken veel overlast in de periode van de zomer tot en met de herfst. De peren op de grond zorgen voor gladheid en een lastig(er) begaanbaar fietspad. De geplette peren trekken ook wespen en vliegen aan. 

Wij verwijderen de bomen voor 15 maart

Vruchten aan bomen vormen normaal geen reden om deze bomen te verwijderen. Vanwege de overlast van het grote aantal vruchten en de vele klachten die we hierover krijgen, gaan we de bomen verwijderen. Op 1,3 meter boven het maaiveld gemeten, hebben de stammen een diameter dunner dan 35 centimeter. Daarom is het aanvragen van een Omgevingsvergunning kap niet noodzakelijk.
 

Wij planten in de herfst nieuwe bomen langs het fietspad

We denken hierbij aan de Magnolia ‘Galaxy’ met een stamdikte van veertien tot zestien centimeter. Dit zijn kleinere bomen  met bloei en veel sierwaarde.